3 Adımda Yatta Organizasyon Nasıl Yapılır?

Denizin tam ortasında, evlilik teklifi almak ya da doğum günü pastasını üflemek oldukça keyiflidir. Yatta kutlanacak özel günleri iyi bir şekilde organize etmek çok önemlidir. Bu nedenle yat kiralama firmasını seçerken organizasyon konusunda da yüksek kaliteye sahip olan bir firma seçilmelidir. En özel günlerinizden birine eşsiz İstanbul manzarasının eşlik etmesi oldukça keyiflidir. Yatta organizasyon hizmetinde temel 3 adım bulunur. Ön hazırlık aşaması, organizasyon günü son hazırlıklar ve organizasyon sonrasıdır. 

 

1. Ön Hazırlıklar

Ön hazırlıkların başlaması için öncelikle rezervasyon yapılması gerekir. Böylece yat firması dilediğiniz tarih için gerekli hazırlıkları yapabilir. Rezervasyon yapıldıktan sonra firma ile tüm detaylar paylaşılmalıdır. Yatta organizasyonun ne için yapılacağı, süsleme detayları, yeme içme hizmeti veya sürpriz noktalar organizasyon öncesinde konuşulmalıdır. Evlilik teklifinde yapılacak sürpriz, teklif etme anında lazer gösteri veya romantik bir playlist talep edilirken, doğum günü organizasyonunda lezzetli bir pasta, başarılı bir süsleme ve eğlenceli bir müzik listesi tercih edilebilir.

 

Tüm bu talepler yat kiralama firmasına aktarılır ve böylece ön hazırlıklar başlar. Yatta organizasyon günü gelene dek yetkili kişi ile iletişimde kalınabilir. Böylece hiçbir detay gözden kaçırılmaz ve hayalinizdeki gibi bir organizasyon gerçekleştirilmiş olur. 

 

2. Organizasyon Günü

Organizasyon günü geldiğinde, hazırlıkları yakından incelemek için yarım saat öncesinde yata varmak çok mantıklı olacaktır. Süslemeden yeme içmeye, müzik listelerinden fotoğraf çekimine kadar tüm detaylara hakim olmak önemlidir. Yatta organizasyon hazırlığında oluşabilecek aksaklıklarda hızlı aksiyon alabilmek önemlidir. Yeme içme hazırlığı organizasyon günü yapılacağından özellikle buna dikkat edilmelidir. Evlilik teklifi, doğum günü ve bekarlığa veda organizasyonlarında pasta seçimi de oldukça önemlidir. 

Organizasyon günü yapılacak hazırlıklardan bir diğeri de rotanın son halini almasıdır. Yat kiralama ile birlikte genellikle Boğaz turu tercih edilir. Özellikle evlilik tekliflerinde köprüde lazer ile teklifi gerçekleştirmek oldukça popülerdir. Bunun yanı sıra en popüler rotalardan bir diğeri de Kız Kulesi önünde evlilik teklifi gerçekleştirmektir. Bu nedenle organizasyon başlamadan önce bu gibi detaylar kesinleştirilmelidir.

 

Organizasyon bir sürpriz olarak gerçekleştirilmeyecekse rotaya ve detaylara grup olarak karar verilebilir. Bekarlığa veda partisi gibi organizasyonlarda daha kalabalık bir grup olacağı için tüm detayların birlikte kararlaştırılması genel memnuniyet adına çok önemlidir.

 

3. Organizasyon Sonrası 

Yatta organizasyondan keyifli bir şekilde ayrılmak, organizasyonun en önemli parçalarından biridir. Yatta organizasyon anı boyunca yaşanılan deneyimin yetkili kişi ile paylaşılması oldukça değerlidir. Fotoğraf ya da video çekimi gibi ekstra hizmetlerin başarılı bir şekilde temininin sağlanması da çok önemlidir. Tüm bunlar organizasyonun başarılı bir şekilde yürütüldüğünü gösterir. 

 

Organizasyon öncesi, organizasyon günü ve sonrası ile birlikte keyifli bir organizasyon deneyimi yaşanmış olur. Tüm bu süreç boyunca kaliteli ve tecrübeli bir firma ile çalışmak çok önemlidir.

Öneri İçerik: Tekne Kiralama Prosedürleri Nelerdir?

Sektör hakkında daha fazla bilgi almak için YatPlus Blog’u takip etmeye devam edin. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edin.

Sosyal Medya’da YatPlus.