İstanbul’da Tekne İle Gezebileceğiniz Lokasyonlar 2023 YatPlus’tan Öneriler

İstanbul, tekne ile gezip keşfedilebilecek en iyi rotalardan biridir. İstanbul’da yat kiralama hizmeti sayesinde birçok farklı lokasyonu gezip görebilirsiniz. Keyif alacağınız lokasyonlardan ilki İstanbul Boğazı’dır. Büyüleyici manzarası ile İstanbul Boğazı’nı deneyimledikten sonra sıradaki durağınız Karadeniz Kıyısı olabilir. Karadeniz esintileri ile sizi etkileyecek olan kıyıları huzurlu bir rota imkanı da sunar. İstanbul’da tekne ile gezebileceğiniz bir diğer lokasyon ise Adalar’dır. Bakir koyları ve tarihi güzelliği ile Adalar, dönmek istemeyeceğiniz bir duraktır. İstanbul’da yat kiralama hizmeti sayesinde gezebileceğiniz lokasyonları detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

İstanbul Boğazı

İstanbul tekne turu denilince akla gelen ilk ve en etkileyici yer kuşkusuz muhteşem İstanbul Boğazı’dır. Köşkleri, tarihi sarayları ve doğal güzellikleri ile her zaman kendine hayran bırakan İstanbul Boğazı, her seferinde farklı manzaralar sunar. Şehri yakından tanımak için Kapalıçarşı gibi duraklar çok iyi olsa da tüm İstanbul’u seyredebilmek için İstanbul Boğaz turu en iyi seçeneklerden biridir.

İstanbul Boğaz turunda; İstanbul’un en meşhur yalılarını, Rumeli Hisarı’nı, Çırağan ve Dolmabahçe Sarayı’nı, şiirlere konu olan Kız Kulesi’ni, Tarihi Yarımada’yı ve çok daha fazlasını görebilirsiniz. Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü’nün altından geçerken İstanbul’u ve benzersiz enerjisini baştan keşfedebilirsiniz. Özellikle gün batımlarında İstanbul Boğaz turundan çok daha memnun ayrılabilirsiniz.

 

Karadeniz Kıyısı

İstanbul’da tekne ile nereleri keşfedebiliriz diye düşünenler için en iyi seçeneklerden biri de Karadeniz kıyılarıdır. Özellikle şehrin kalabalık yerlerinden uzaklaşıp biraz kafa dinlemek istiyorsanız, Karadeniz Kıyıları sizin için en iyi tercih olabilir. Karadeniz kıyılarında, şehir merkezine oldukça yakın fakat aynı zamanda uzaksınızdır. Karadeniz kıyısı turuna Avrupa Yakasında bulunan Yalıköy’den başlayıp, Anadolu Yakasında bulunan Ağva ile sonlandırabilirsiniz.

Yolculuk boyunca; Karadeniz’in hırçın dalgalarına, Karaburun Feneri’ne, Şile Kalesi’ne, Kilyos ve komşusu olan Demirciköy’ün doğal güzelliklerine, Rumeli ve Anadolu Feneri ile çok daha fazlasına şahit olabilirsiniz. Uzun kıyı şeridi boyunca Karadeniz esintilerinin tadını çıkarabilirsiniz. Marmara Denizi ile Karadeniz’in kesiştiği noktada bulunan köylerde Karadeniz’in doğasını anımsayabilirsiniz.

 

Adalar

İstanbul’da tekne ile gezerken muhakkak ziyaret etmeniz gereken bir diğer lokasyon ise Adalar’dır. Kınalıada. Heybeliada, Burgazada ve Büyükada yerleşim yeri ve gezi imkanına sahip olan adalardır. Tura Kınalıada’dan başlayarak Büyükada’da sonlandırabilirsiniz. Yolculuk boyunca; Çınar, Teşrifiye ve Manastır Tepesi’ni, Aya Yorgi Uçurum Manastırı’nı, Değirmenburnu’nu, İsa ve Yüce Tepesi’ni ve Aya Yorgi Kilisesi’ni görebilirsiniz. 

Adalar doğal güzelliklerinin yanı sıra etkileyici bir tarihe sahiptir. Bizans zamanlarından bu yana yapısını koruyan Adalar’ın merkezi Büyükada olarak bilinir. İstanbul’da yat kiralama hizmetinden faydalanacak herkesin gezip görmesi gereken yerlerdendir. Bunun yanı sıra eşsiz koyları bulunur. Tekneyi bu koylarda demirleyip, Marmara sularının keyfini çıkarabilir ya da manzaranın güzelliğine doyabilirsiniz.

Öneri İçerik: Boğazda Romantik Akşam Yemeği

Sektör hakkında daha fazla bilgi almak için YatPlus Blog’u takip etmeye devam edin. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edin.

Sosyal Medya’da YatPlus.