Bekarlığa Veda Partisi

Son yıllarda Türkiye’de gittikçe popüler hale gelen bekarlığa veda partisi evlenmeden birkaç gün önce gelin ya da damat tarafından düzenlenen bir partidir. Kadın veya erkeğe arkadaşları ile özgür bir şekilde evlenme imkanı veren bu partiler için farklı konseptler vardır. Konsepte ve kişisel isteklere göre hazırlanan parti alanları için değişik alternatifler bulunur. Adından da anlaşılacağı üzere bekarlığının son günlerini yaşayan kişilerin düzenlediği organizasyonlarda çoğunlukla modern yapılar tercih edilir.

Uzun süre unutulmayacak ve eğlence dolu bekarlığa veda partisi için konsept ve alan seçimi doğru yapılmalıdır. Ardından buna uygun oyunlar, eğlenceler ve hediyeler belirlenebilir. Planlı yapılan organizasyonlar her zaman daha memnun edici olacaktır. Özellikle mekan seçiminin uygunluğu oldukça önemlidir. Genellikle teknede yapılan partiler farklı bir mekan arayışında olanlar için idealdir.

Teknede Bekarlığa Veda Partisi

En çok tercih edilen organizasyonlardan biri olan teknede bekarlığa veda partisi özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde yoğun ilgi görür. Tekne kiralayıp yapılan bu partiler hem mevsimin hem de denizin tadını çıkarmak için birebirdir. Her zevke uygun organizasyonlar düzenlendiğinden müşteri memnuniyeti daima maksimum düzeyde olur. Bu tür gezilerde davetlilerin yaş ortalamasına göre eğlence detayları planlanır. Müziğin ve eğlence şeklinin özel olarak tercih edildiği tekne partileri kalabalıktan uzak ve kişiye özel planlanması sayesinde beklentileri fazlasıyla karşılar. Partiye katılacak olanlar için balık tutmak, farklı kumsal partilerine katılmak değişik ve ilgi çekici olacaktır. Bu gibi detayların hepsi organizasyonla önceden planlanır, planlama sırasındam müşterilerin beklentileri dikkate alınır. Planlı bir bekarlığa veda partisi organizasyonu, kusursuz şekilde ilerleyecektir.

Bekarlığa Veda Partisi Organizasyonu

En çok tercih edilen organizasyon türleri incelendiğinde teknede bekarlığa veda partisi her zaman daha fazla tercih edilir. Bu tür organizasyon belli bir saat aralığı için tekne kiralanması şeklinde yapılır. Organizasyon kendi içinde paketlere ayrılmakta olup müşteriler paket içeriğine ve fiyatlarına göre seçim yaparlar.

Organizasyon içeriğini seçerken masa ya da tekne süsleme, kalkış yeri, volkan ve ışık gösterisi, yiyecek ve içecek, eğlence süresi, maksimum katılacak kişi sayısı, müzik sistemi gibi detaylar göz önünde bulundurulur. Etkinlik kapsamında isteyen müşteriler paket içeriğini genişletme hakkına sahiptir. Bekarlığa veda partisi için havai fişek, canlı müzik, fasıl, profesyonel fotoğraf çekimi, kemancı, profesyonel video çekimi ekstra tercih edilebilecek hizmetler arasında yer alır. Bunlar için belirlenen ücretler hizmet türüne göre farklılık gösterir.

Bekarlığa Veda Partisinde Ne Yapılır?

Gelin ve erkek için ayrı konseptlerde düzenlenen bekarlığa veda partisi kişiye özel olarak düzenlenir. Davetli listesi, mekan analizi, rezervasyon, davetiye gönderimi, ulaşım planlaması, parti malzemeleri iki parti türü için de ortak noktalardır. Teknede yapılan partilerde gelin ya da damada uygun renkler seçilebilir

Genellikle tekne partileri ortalama yirmi beş kişi için düzenlenir. Yemek menüsü, gezinin ne kadar süreceği, gezinin hangi gün yapılacağı, kişi sayısı fiyatlar üzerinde etkili olan unsurlardır. Bu gibi detaylarda anlaştıktan sonra parti belirlenen gün ve saatte başlar. Müzik ve eğlence eşliğinde devam eder.

Bekarlığa Veda Partisi Fikirleri

Gelin ve damat için güzel bir anı olan bekarlığa veda partileri için farklı fikirler vardır. Bunlar ilgi sırasında göre şu şekildedir

 • Teknede bekarlığa veda partisi: Profesyonel şekilde düzenlenen bu partiler özellikle sıcak yaz günlerinde yoğun talep görür. İlginin fazla olmasından dolayı parti için önceden rezervasyon yapmak gerekir. Genelde hafta içi günlerinde fiyatlar daha ekonomiktir. 100 kişiye kadar düzenlenebilen bu partiler için yat kiralandığında hesaplama saat üzerinden yapılır. Eğlenceli müzik ve kaliteli yemekler ile taçlanan partilerde organizasyonun nasıl geçeceği ile ilgili önceden bilgi alınabilir. İsteğe bağlı olarak parti içerisinde yemek türü, pasta için kişi sayısı, kokteyl, kahvaltı gibi detaylar seçilebilir.
 • Barbekü partisi: Keyfine düşkün erkekler tarafından daha çok tercih edilen barbekü partileri yiyecek ve içecekler ile müzik eşliğinde açık havada düzenlenir.
 • Fasıl kutlaması: Alkollü kutlamalar arasında en çok tercih edilen eğlencelerden biri fasıldır. Özellikle erkekler için ideal bir kutlama türüdür. Canlı müzik eşliğinde yemek yenip bekarlığa veda partisi yapılır.

Bekarlığa Veda Partisi Hediyeleri

Katılımcıların merak ettiği konulardan biri bekarlığa veda partisi hediyeleri olur. Bu tür kutlamalarda hem mutlu edecek hem de unutulmaz olacak hediyeler tercih edilebilir. Davetlilerin yanı sıra organizasyon sahibi gelin ya da damat tarafından da farklı hediyeler seçilip davetlilere dağıtılabilir. Misafirlere dağıtılacak ya da dışarıdan gelenlerin getirebileceği hediye örnekleri arasında şunlar yer alır:

 • Darısı başıma yazılı tişörtler
 • Ben bekarım yazılı fiyonklar
 • Esprili şekilde bekar arkadaşların evde kaldıklarını ifade eden yazılı hediyelikler
 • Gizemli oyunlar
 • Neşeli tasarımlı magnetler
 • Nostaljik mendiller
 • Minik el kremleri
 • Pudra ponponları
 • Bekarlığa veda tişörtler,
 • Süslü aynalar
 • Yazılı pakette hazırlanmış küpe ya da bileklik bekarlığa veda partisi için en uygun hediyelerden…

Bekarlığa Veda Mekanları

Asıl amacı eğlenmek olan partiler için uygun bekarlığa veda mekanları neredeyse her yer olabilir.

 • Teknede,
 • Evde,
 • Bahçede,
 • Restoranda,
 • Otel salonlarında,
 • Gece kulüplerinde
 • Tatil beldelerinde bekarlığa veda partisi yapılabilir.

Bekarlığa veda partisi kapsamında, birbirinden çok farklı olan parti deneyimleri yaşamak mümkündür. Özellikle şehir dışında hafta sonu iki günlüğüne kaçamak yapıp tekne kiralayarak unutulmaz bir eğlenceye imza atılabilir. Burada önemli olan nokta beklentileri karşılayacak bir parti olmasıdır. Farklılık arayanlar için tekne partileri genellikle ilk sıralarda yer alır. Partiyle ilgili tüm detayların organizasyon firması tarafından planlandığı partilerde gelinin ve damadın mutlu olması, beklentileri esas alınır. Bu sayede eğlence sonrasında memnuniyet her zaman yüksek olur. Hizmet kalitesi yüksek olmasın karşın fiyatlar daima en ekonomik olacak şekilde belirlenir.

Bekarlığa Veda Partisi Oyunları

Eğlenceleri daha da coşkulu ve hoş hale getirmek için bekarlığa veda partisi oyunları tercih edilebilir. Bu oyunlar kendi içerisinde geniş bir yelpazeye sahiptir. En çok ilgi gören oyunlar ise şu şekildedir:

 • Bekarlığa veda cesaret kartları
 • Yalan dedektörü
 • Bekarlığa veda fotoğraf kabini
 • Oyuna bir yüzük tak
 • Kör oyunu
 • “Ben asla…”
 • Beni daha yakından tanı
 • Soru-cevap
 • Bil bakalım ben kimim?
 • Selfie mücadelesi
 • Kelime oyunu

Bekarlığa Veda Pastası

Bekarlığa veda partisi vazgeçilmezleri arasında yer alan pastalar günün anlam ve önemine hitaben hazırlanır. Her bir pastada parti içeriğine ve kişisine yönelik detaylar yer alır. Pastalar hazırlanırken gelin ya da damadın fiziksel özellikleri, onları yansıtan kareler gibi detaylara yer verilir. Pastaların göz alıcı olması ve özenli hazırlanması memnuniyetin fazla olmasını sağlar. Organizasyonun sorunsuz geçmesi adına pasta için kişi sayısı önceden bilinmelidir. Özellikle teknede yapılacak organizasyonlarda kişi sayısı kesin olduğundan bekarlığa veda pastası daha özel şekilde yapılır. Genellikle bekarlığa veda partisi organizasyonunun içinde olan bu pastalarla ilgili önceden görüşme yapmakta fayda vardır. Meyveli ve çikolatalı pastalar her zaman daha fazla tercih edilir. Çoğunlukla fiyat hesaplamasında dilim sayısı ve kişi sayısı dikkate alınır. Bu sayı arttıkça pastanın maliyeti de artar ve fiyatlar yukarı yönlü etkilenir. Her isteğe ve tercihe göre bekarlığa veda partisi temalı pasta hazırlanabilir ve fiyatlar her zaman en uygun olacak şekilde belirlenir. Kutlama anında olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına pasta planlamasını önceden yapmakta fayda vardır.