Tekne Kiralama Firması Nasıl Özelliklerde Olmalıdır?

Tekneniz yoksa ama denizin üzerinde keyifli bir gün geçirmek istiyorsanız tekne kiralama firması aracılığıyla bir tekne kiralamak en iyi seçim olabilir. Bir tekne kiralamak, bir tekneye sahip olmanın getirdiği tüm özen, bakım ve maliyet olmadan tekneden keyif almanın harika bir yoludur. 

Geniş Tekne Seçenekleri

Tekne kiralama hizmetinde en önemli unsurlardan biri teknenin boyutudur. Kiralık tekne aramanızın birçok nedeni olabilir, belki aileniz ve arkadaşlarınızla teknede kutlamak istediğiniz özel bir gününüz vardır ya da rahatlayıp keyifli bir gün yaşamak istiyorsunuz. Her şekilde, teknede olmayı planladığınız kişi sayısı, kiralamak istediğiniz tekne boyutuyla ilişkili olmalıdır. Grubunuz büyükse, daha küçük bir tekne en iyi seçenektir. Gemide yaklaşık 3-5 kişi varsa, nispeten daha küçük bir tekne iyi iş görecektir. Fakat aksine daha büyük gruplarla kutlamalar planlıyorsanız geniş teknelere ihtiyacınız olabilir. 

Kalabalık gruplar ile küçük veya orta boyutta bir tekne kiralamak, konfordan uzak bir gün geçirmenize sebep olur. Tekne ne kadar iyi olursa olsun, denizin üzerinde ferah hissetmeniz çok önemlidir. Bu nedenle 5 kişiden daha fazla olacağınız durumlarda geniş tekneleri tercih etmeniz en mantıklı seçimdir. 

Kaliteli Kiralama Hizmeti

Kaliteli bir kiralama deneyimi yaşamak, tekne kiralama firmalarının sağlaması gereken ilk unsurdur. Özellikle tekne gezintisinin sezonluk olduğu yerlerde, önceden rezervasyon yaptırdığınızdan emin olmak akıllıca olacaktır. Rezervasyon sayesinde tekne, istediğiniz detaylara uygun olarak hazırlanır. Rezervasyon saatinden 15 ya da 30 dakika öncesinde belirlenen konumda olmanız çok daha iyidir. Böylece hazırlıkların kaliteli bir şekilde ilerlediğine emin olabilirsiniz. Aynı zamanda denize açılmadan önce teknenin fiziki durumunu da kontrol edebilirsiniz. Kaliteli kiralama hizmetinde son derece konforlu tekneler yer alır.

Teknelerin konforlu olmalarının yanı sıra emniyet konusunda da son derece tedbirli olmaları gerekir. Tekne güvenlik ekipmanlarına sahip olmayan tekneler kiralanamaz. Güvenlik ekipmanlarının yanı sıra rota boyunca ihtiyaç duyulacak teknolojik ekipmanların da kullanışlı olması çok önemlidir. GPS sistemi, harita okuma gibi özellikler aktif olmalıdır. Tekne kiralama hizmetine bir kaptanın dahil olup olmayacağı da bu yönden çok önemlidir. Teknelerin fiziki ve deneyimsel koşullarına dikkat edildiği gibi bütçesi de incelenmelidir. Kaliteli kiralama hizmeti, fiyat/performans açısından sizi tatmin edecektir.

Bu Hizmetlerin Tamamı: Yat Plus’ta

Geniş tekne seçenekleri ile kaliteli kiralama hizmeti almak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yat Plus tekne kiralama firması olarak ihtiyaç ve istekleriniz doğrultusunda günlük veya saatlik tekne kiralama hizmeti gerçekleştiriyoruz. Kaç kişilik bir grup olacağınız, hangi gün ve saatte seyahat edeceğiniz ya da nasıl bir organizasyon gerçekleştireceğiniz gibi bilgileri öğrendikten sonra hayalinizdeki tekne turunu organize ediyor ve evlilik teklifi, doğum günü ya da bekarlığa veda gibi konseptleri de gerçekleştiriyoruz. 

Öneri İçerik: Tekne Kiralama Prosedürleri Nelerdir?

Sektör hakkında daha fazla bilgi almak için YatPlus Blog’u takip etmeye devam edin. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edin.

Sosyal Medya’da YatPlus.