Tekne Kiralama İçin İstanbul Boğazı’nın En Popüler Rotaları

İstanbul boğaz gezisi için uygun fırsatlar içeren birçok seçenek söz konusudur. Bunlardan birisi de İstanbul tekne kiralama seçeneği ile boğaz turudur. Keyifli vakit geçirmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan birisi İstanbul tekne turudur. Boğaz gezisi için tekne turları, şehri görmeye gelen pek çok yabancı ve yerli turistin tercih ettiği aktivitelerden birisidir. Tekne turları ile İstanbul Boğazı’nın yanı sıra, İstanbul ilinin sevilen pek çok ilçesinin de yakından görülmesi mümkündür.

İstanbul Boğazı’nda düzenlenen tekne turları seçeneklerinde özel boğaz tekne turları günlük boğaz tekne turları, saatlik boğaz tekne turları ve gece boğaz tekne turları gibi birçok seçenek vardır. Boğazda tekne turları yemekli ya da yemeksiz olarak da tercih edilmektedir. Bu turların en geleneksel olanı ise gidilen rotaya da bağlı olarak en az iki saat kadardır. Yatplus olarak bu yazımızda İstanbul tekne turları ile boğaz gezisi hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız. 

Boğaz Gezisi İçin En İyi Tekne Seçeneklerimiz

Her dönem ilgi gören tekne kiralama, boğazda farklı organizasyonlar ve amaçlar için tercih edilmektedir. Talebin en çok kullanıldığı organizasyonlar arasında evlenme teklifi, nişan, nikah sonrası yemek, evlilik yıldönümü, düğün, doğum günü, mezuniyet, bekarlığa veda, iş yemeği, akşam yemeği ve yüzme turu yer almaktadır. Kiralama sırasında organizasyona özel ekstra hizmetler de talep etmeniz mümkündür.

Yat kiralamada program genellikle aynı olup en az iki saat için kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Kiralamanın yapılabilmesi için teknenin müsait olma durumunun önceden sorgulanması son derece önemlidir. Böylece yat istenilen saatte kiralanıp kullanılabilmektedir. Talep edilen saate göre rezervasyon oluşturmanız da mümkündür. İstanbul genelinde kiralık yatların başlangıç ve bitiş noktaları genellikle sabit olduğu için özellikle Kuruçeşme, Arnavutköy, Eminönü ve Bebek en sık kullanılan noktalar arasında yer almaktadır.

Rota Seçimi Ve Planlama

Yatplus ile İstanbul boğaz gezisi eşsiz bir seçenektir. Bu turlarda genellikle rota seçimi yapmak sizin tercihinizdir. İstanbul Boğaz turunda; İstanbul’un en meşhur yalılarını, Rumeli Hisarı’nı, Çırağan ve Dolmabahçe Sarayı’nı görebilirsiniz. Bununla birlikte şiirlere konu olan Kız Kulesi’ni, Tarihi Yarımada’yı ve çok daha fazlasını da görmeniz mümkündür. Ayrıca Avrupa ile Asya’yı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü’nün altından geçerken İstanbul’u ve benzersiz enerjisini hissedebilirsiniz. Özellikle gün batımlarında İstanbul Boğaz turlarını tercih etmenizi öneririz.

Yatplus olarak sizlere özel günlerinizde eşlik etmek, muhteşem tatil olanağı sunmak ve sizler için özel olan bu günleri en iyi şekilde kutlamanızı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Siz de özel günlerinizi denizin ortasında kutlamak ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Aklınıza takılan her soru ve organizasyon detaylarını öğrenmek için bizlerle iletişim kanallarımızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz. 

Öneri İçerik: İstanbul’da Tekne İle Gezebileceğiniz Lokasyonlar 2023 – Yat Plus’tan Öneriler

Sektör hakkında daha fazla bilgi almak için YatPlus Blog’u takip etmeye devam edin. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edin.

Sosyal Medya’da YatPlus