Tekne Kiralama Prosedürleri Nelerdir?

Tekne kiralayarak özel günlerini ya da tatillerini denizin ortasında geçirmek isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalar söz konusudur. Bunların başında tekne kiralama prosedürleri yer alır. Tekne kiralama prosedürlerinin en doğru şekilde uygulanması şirketlerin sorumluluğundadır. Yazımızda sizler için bu konu hakkında bilgilere yer verdik. Keyifli okumalar dileriz.

 

Yat Sözleşmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yat kiralama sözleşmesinin yapılma amacı karşılıklı güven çerçevesinde hiçbir mağduriyetin yaşanmamasıdır. Tekne kiralama sözleşmesinde rezervasyonlarınızın ve ödediğiniz kiralama bedelinin güvence altına alınmasını sağlanır. Tekne kiralama sözleşmesinde o güne dair tüm detaylar sözleşmede yazar. Örneğin; yat içerisinde verilecek hizmet detayı, yiyecekler, içecekler, tüm detayların ücreti vs. Karşılıklı iki taraf sözleşmeye imzalarını atar ve sözleşme yapılmış olur. Yat kiralama şirketi için sözleşme önemlidir çünkü şirket hem kendi haklarını hem de müşterilerinin haklarını koruma altına almak ister. Sözleşmede yer alan tüm maddeleri dikkatle okumalısınız. Aksi halde herhangi bir maddi ya da manevi anlamda mağduriyet yaşamanız söz konusu olabilir. Bu durumun yaşanmaması adına okuduğunuz her maddeyi doğru anladığınızdan emin olmalısınız. Ancak tekne kiralama sözleşmesinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar söz konusudur. Dikkat edilmesi gereken noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

    • İlk dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi değerli eşyaların kaybolması konusudur. Tekne içerisinde değerli eşya, para vb. materyallerin kaybolması konusunda şirket herhangi bir mesuliyet kabul etmemektedir.  Dolayısıyla bu noktada dikkatli olmalı ve yanına alacağınız eşyaların sorumluluğunu almalısınız ya da yanınıza değerli eşyaları almamaya özen göstermelisiniz.
    • Tekne kiralanacak günü belirleyip aylar öncesinden kiralama işini planlamış olabilirsiniz. Özel günlerde kutlama yapmak için önceden rezervasyon yaptırmak son derece mantıklı bir adımdır. Ancak planı yaptığınız tarihte acil bir işiniz çıkabilir. Beklenmeyen durumların oluşması halinde rezervasyon iptali ya da gün değişikliği mümkün mü, bu konudaki maddelerin sözleşmede yer aldığından emin olmalısınız.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise teknenin kapalı alanlarında sigara içmeme konusudur. Sigara konusunda hassasiyet göstermeli ve sözleşmede yer alan maddelere uygun davranmaya özen göstermelisiniz. 

Tekne Kiralamak için En Doğru Zaman Hangisidir?

Tekne kiralamaya talep mevsimden mevsime değişiklik gösterir. Tekne kiralama fikriniz var ise tekne kiralama sezonunun ne zaman açtığını bilmeli ve bu konuda araştırmacı olmalısınız.  Genellikle tekne kiralama yaz mevsiminin Haziran ve Temmuz aylarında yoğun olur. Bu aylarda kişiler yazın keyfini denizin ortasında sürmek isterler. Yazın sıcaklığını denizde geçirmek ve tatilleri boyunca dinlenebilmek isterler. Her yıl yazın bitimi ile yeni bir tekne kiralama sezonu açılmış olur bu sezon Ekim ayına denk düşer. Siz de tekne kiralama fikrine sahipseniz istediğiniz tarihte istediğiniz tekneyi kiralamak için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

En Uygun Tekneyi Nasıl Seçebilirim?

Tekne kiralama düşüncesine sahipseniz ancak tekneyi nasıl seçebilirim, diye düşünüyorsanız bu aşamada ilk dikkat etmeniz gereken nokta tatil boyunca kaç kişi olacağınızdır. Çok kalabalık bir aile grubu ya da arkadaş grubu ile tatil planınız varsa bu noktada büyük bir tekne kiralamanız gerekir. Sonrasında ise kiralayacağınız teknenin bütçenize uygun olup olmadığı konusudur. Tüm bunlara dikkat ederek kiralama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yat Plus ailesi olarak sizlere özel günlerinizde eşlik etmek ve sizler için özel olan bu günleri en iyi şekilde kutlamanızı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Siz de özel günlerinizi denizin ortasında kutlamak ve eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak istiyorsanız bizi tercih edebilirsiniz. Aklınıza takılan her soru ve organizasyon detaylarını öğrenmek için bizlerle iletişim kanallarımızı kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Öneri İçerik: YatPlus ile Profesyonel Organizasyonlar

Sektör hakkında daha fazla bilgi almak için YatPlus Blog’u takip etmeye devam edin. Bizimle iletişime geçmek için web sitemizi ziyaret edin.

Sosyal Medya’da YatPlus.